Drodzy sympatycy mokradeł i muraw!

 

W dniach 20-26 września, w imieniu Centrum Ochrony Mokradeł, serdecznie zapraszam do Mielnika, gdzie już drugi rok chronimy murawy kserotermiczne w ramach projektu "Czynna ochrona zagrożonych siedlisk przyrodniczych w rezerwatach przyrody na Mazowszu i Podlasiu".

Potrzebujemy chętnych do pomocy w uprzątnięciu Góry Rowskiej po wycięciu odrostów drzew i krzewów przez wykonawcę zatrudnionego w ramach projektu oraz do dokładnego wygrabienia murawy z nadmiaru zakumulowanej biomasy (ściółki), która utrudnia kiełkowanie cennych gatunków kserotermicznych. Prace będą analogiczne do tych, które wykonywaliśmy w Berżnikach wiosną 2013 roku.

Dzięki uprzejmości Urzędu Gminy Mielnik, do której należy teren, mamy zapewniony nocleg w trzyosobowych domkach kempingowych.

Wszystkich chętnych proszę o zgłaszanie się do końca tygodnia (14 września), gdyż do tego czasu musimy ustalić liczbę zarezerwowanych domków. Zgłoszenia proszę przesyłać do mnie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podaniem informacji, czy zamierzacie przyjechać na cały wyjazd czy też tylko na kilka dni.

A jak przez ostatnie dwa lata zmieniała się Góra Rowska i dlaczego warto ją chronić, możecie zobaczyć tutaj.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Magda Galus